• Odbory

• štúdium je určené chlapcom i dievčatám – absolventom deviateho ročníka základnej školy
            • štúdium je štvorročné a ukončuje sa maturitnou skúškou – absolvent získa úplné stredné odborné vzdelanie, okrem maturitného vysvedčenia získa aj výučný list
            • absolvent študijného odboru obchodný pracovník má široko profesijne koncipovanú orientáciu, ktorá umožňuje vstup do všetkých druhov obchodných a sprostredkovateľských firiem, obchodných spoločností a družstiev. Absolvent má pre výkon povolania široký odborný profil s nevyhnutným všeobecným vzdelaním, je dostatočne adaptabilný, logicky mysliaci, schopný aplikovať nadobudnuté vedomosti pri samostatnom riešení pracovných problémov, je schopný pracovať samostatne aj v tíme a samostatne sa vzdelávať. Je kvalifikovaný pracovník schopný vykonávať ekonomické činnosti spojené so získavaním a spracovávaním informácií v oblasti obchodu, zásobovania a odbytu, marketingu, manažmentu, personalistiky, vo vedení administratívy a účtovníctva. Získané informácie vie posúdiť, hodnotiť a využiť v ekonomickom riadení obchodu. Má základné vedomosti z hospodárskeho práva. Je  pripravený na samostatný výkon činností odborného ekonomického pracovníka v rôznych formách predajní. Ovláda práce spojené s objednávaním, prebierkou, uskladňovaním, ošetrovaním a prípravou tovaru na predaj. Vie poskytnúť odbornú poradenskú službu, ovláda zásady ponuky, vystavovania a kvalitného predaja tovaru. Zvláda samostatný predaj tovaru, jeho aranžovanie v predajni, základné a darčekové formy balenia zakúpeného tovaru. Samostatne vedie hospodárske písomnosti a ovláda všetky administratívne práce v predajni a prácu pokladníka  pri využití výpočtovej techniky. Ovláda prácu s technickými zariadeniami v predajni.
            • absolvent študijného odboru obchodný pracovník sa môže uchádzať o pomaturitné štúdium,  vysokoškolské štúdium (najmä ekonomického zamerania)