• Ekonomické cvičenia

• Drahí študenti

vítame Vás na stránke predmetu
            Ekonomické cvičenia

Obsah výučby vychádza zo ŠVP 63 Ekonomika a organizácia, obchod a služby. Predmet ekonomické cvičenia v študijnom odbore 6317 6 obchodná akadémia patrí k voliteľným predmetom. Jeho výučba je orientovaná do  4.  ročníka štúdia.

Predmet ekonomické cvičenia má v sústave odborných predmetov špecifické postavenie. Rozvrhnutie predmetu spája viacero funkcií, ktoré podnetným spôsobom rozvíjajú vedomosti a zručnosti z odborných predmetov. V predmete sa kladie veľký dôraz na prepojenie výchovno-vzdelávacieho procesu s hospodárskou praxou. Je to predovšetkým prehĺbenie vedomostí získaných v priebehu štúdia v predmetoch podniková ekonomika, informatika, účtovníctvo, hospodárske výpočty a štatistika a iných predmetov. Žiaci získajú vedomosti a zručnosti v napodobňovaní reálnych dejov, výrobných a ekonomických procesov vo firme riešením súvislého príkladu.  Štúdium predmetu napomáha rozvíjať podnikateľské myslenie, zručnosti a konanie žiakov pri riešení modelových situácií hlavne z obchodnej praxe. Predmet ekonomické cvičenia spája poznatky z informačných technológií pri praktickej komunikácii prostredníctvom moderných prostriedkov výpočtovej techniky a počítačových a účtovných programov.

Na riešení praktických príkladov sa žiaci učia poznávať komplexné výrobné, hospodárske, obchodné a iné prípady z oblasti vedenia a riadenia firmy. Vedomosti a zručnosti, ktoré žiaci získajú pri štúdiu v tomto predmete veľmi úzko súvisia s praxou. Štúdium toho predmetu vytvára predpoklady pre úspešné zapojenie sa absolventov do praxe.

Obsah predmetu je štrukturovaný do tematických celkov (téma a podtémy). Pri výbere učiva sme prihliadali na proporcionalitu a primeranosť učiva podľa schopností žiakov.