• 3169 F praktické práce

• 2-ročný učebný odbor určený pre dievčatá a chlapcov so zameraním na praktický nácvik prác v domácnosti, základov šitia, varenia, záhradkárskych prác a zdravotnej starostlivosti.
          • Do 1. ročníka môže byť prijatý uchádzač, ktorý neukončil vzdelávací program základnej školy v poslednom ročníku alebo posledný ročník neukončil úspešne.
          • Počas štúdia môže žiak absolvovať kurz na ukončenie nižšieho stredného vzdelania.
          • Po úspešnom ukončení odboru a kurzu môže absolvent pokračovať v trojročnom štúdiu v odbore cukrár, kaderník, hostinský.
          • Absolventi poznajú pracovné a technologické postupy pri príprave jedál, materiály a pomôcky na šitie jednoduchej konfekcie, zásady pestovania rastlín, chovu drobných zvierat, postupy pri poskytovaní rýchlej zdravotnej pomoci, základy hygieny a estetiky rodinného a životného prostredia, zásady hospodárenia, ručné práce.
          • Uplatnenie v prevádzkach zameraných na výrobu textilnej konfekcie, v rastlinnej a živočíšnej výrobe na poľnohospodárskych družstvách a farmách,v oblasti rodinného života pri správnej výchove a starostlivosti o dieťa, vo vedení domácnosti a udržiavaní domácnosti, v lesnej výrobe.