• 6403 L podnikanie v remeslách a službách

• Štúdium je dvojročné, určené pre absolventov trojročných učebných odborov zameraných na služby, pre absolventov s výučným listom.
        • Podmienkou prijatia do odboru je úspešné vykonanie záverečnej skúšky a zdravotná spôsobilosť.
        • Absolventi získajú maturitné vysvedčenie.
        • Odbor poskytuje absolventom úplné stredné odborné vzdelanie.
        • Absolvent študijného odboru je kvalifikovaný pracovník, pripravený pre samostatnú prácu v rôznych oblastiach a podnikateľských subjektoch v oblasti obchodu a služieb.
        • Absolvent školy je dostatočne adaptabilný, logicky mysliaci, schopný aplikovať nadobudnuté vedomosti a zručnosti pri samostatnom riešení osobných aj pracovných problémov. Ovláda vybavovanie písomností s použitím technických prostriedkov, pracuje samostatne, dokáže využiť marketingové princípy v praxi. Je schopný riešiť problémové úlohy a pracovať v tíme. V kontakte so zákazníkom a na rokovaniach využíva poznatky z komunikácie, ovláda právne predpisy súvisiace s odbornou činnosťou, vie ich pohotovo aplikovať v praxi.
        • Absolvent dokáže vyhľadávať a posudzovať podnikateľské príležitosti v súlade s realitou trhového prostredia, je schopný viesť účtovnú agendu, má predstavu o základných právnych, ekonomických, administratívnych, osobnostných a etických aspektoch  súkromného podnikania. Pozná riziká podnikania, je schopný posudzovať podnikateľské aktivity, zostaviť podnikateľský plán a zabezpečiť jeho realizáciu v praxi. Vie tvorivo uplatňovať manažérske postupy v práci s ľuďmi a využíva marketingový manažment.
        • Absolvent je pripravený založiť a úspešne prevádzkovať vlastný súkromný podnik v oblasti remesiel, obchodu a služieb alebo vykonávať funkciu manažéra strednej úrovne v podniku poskytujúcom služby, prípadne vo verejnej a štátnej službe ako ekonomický pracovník.
        • Absolvent študijného odboru podnikanie v remeslách a službách sa môže uchádzať o pomaturitné štúdium a vysokoškolské štúdium.