• 6456 H kaderník

• Učebný odbor je určený chlapcom aj dievčatám – absolventom deviateho ročníka základnej školy.
          • Štúdium je trojročné a je organizované v týždenných cykloch – týždeň je teoretické vyučovanie a týždeň je odborný výcvik.
          • Štúdium sa ukončuje záverečnou skúškou, po jej úspešnom vykonaní získa absolvent výučný list, ktorý je dokladom o získaní stredného odborného vzdelania.
          • Absolvent učebného odboru kaderník má po skončení štúdia predpoklady pre aktívne uplatnenie teoretických vedomostí a praktických zručností pri výkone povolania. Pracovné uplatnenie absolventa je vo vlasových štúdiách, v kaderníckych salónoch, v hotelových službách, v liečebných zariadeniach, v kaderníckych dielňach televízie a divadla, v súkromnom podnikaní vo vlastnom zariadení a aj ako zamestnanec firmy zaoberajúcou sa vlasovou kozmetikou.
          • Absolvent sa môže uchádzať o nadstavbové štúdium a takto získať úplné stredné odborné vzdelanie.