• Aplikovaná ekonómia

• Predstavenie spoločnosti SLADKÝ SEN

Študentská spoločnosť /š. s./ Sladký sen

pôsobí pri Súkromnej strednej odbornej škole v Revúcej v rámci vzdelávacieho programu Aplikovaná ekonómia /AE/, ktorý stredným školám ponúka a garantuje nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko, n.o.

Cieľom tohto projektu je pomôcť študentom zorientovať sa v podmienkach trhovej ekonomiky, okrem teoretických poznatkov získať aj praktické skúsenosti  a zručnosti v oblasti podnikania. Zároveň viacerí z nich budú mať jedinečnú šancu preveriť si svoje schopnosti a predpoklady pre manažérske činnosti.

Spoločnosť  bude svoju ponuku výrobkov a služieb orientovať hlavne na trh rovesníkov - spolužiakov, a na najbližšie okolie školy /zamestnanci, rodičia atď./a tiež širokú verejnosť. Najdôležitejším kritériom úspešnosti  - ako každej reálnej firmy - zostáva efektívnosť, t. j. dosiahnutie zisku.