• 79. výročie oslobodenia mesta Revúca

• Každoročne si mesto Revúca dňa 25.1. pripomína výročie oslobodenia mesta. Tak tomu bolo i dnes, 25.1. 2024, kedy sme si pripomenuli 79. výročie oslobodenia. Pri pamätníku venovanom bojovníkom a obetiam Slovenského národného povstania na Námestí slobody v Revúcej sa konal pietny akt, ktorého sa zúčastnili aj žiaci a pedagógovia zo Súkromnej strednej odbornej školy v Revúcej.

Udalosť oslobodenia mesta si pravidelne pripomíname aj v našej škole a žiakov vedieme k poznávaniu minulosti i prítomnosti mesta, aby mohli a vedeli vytvárať lepšiu budúcnosť. Nezabúdame.

Česť pamiatke padlým za naše mesto.

Mgr. Oľga Hižnayová

• Prváci navštívili centrum SPACE v Revúcej

• Banskobystrický samosprávny kraj otvoril niekoľko centier SPACE pre rozvoj mladých ľudí.

Jedno z nich je aj v Revúcej, kde okrem technických a komunikačných zručností vedú mladých ku zdravému životnému štýlu.

Centrum sa podieľa aj na rôznych projektoch pre mladých a dlhodobo spolupracuje aj s našou školou.

V našej SSOŠ v Revúcej vedieme žiakov k návšteve centra, aby svoj čas využívali v bezpečnom prostredí, a aby rozvíjali svoje schopnosti do kvalitných zručností.

Dnes toto centrum navštívili žiaci I.C triedy a veľmi sa im páčilo. Pracovníci pre nich pripravili rôzne aktivity, a hlavne naši najmladší žiaci spoznali zaujímavé, podnetné a bezpečné miesto pre trávenie svojho voľného času.