• Oznam - školská kuchyňa

• Oznamujeme stravníkom školskej kuchyne, že prihlášku na obed je stravník povinný nahlásiť deň vopred, a to do 14:00 hod.

Odhlásiť sa z obedu je možné v deň odberu stravy do 8:00 hod.

vedúca ŠJ - Iveta Terenová

• Revúcke vianočné trhy

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočné trhy v Revúcej.

Aj naša škola bola súčasťou Revúckych vianočných trhov, ktoré sa konali 1. decembra 2023. Ako každý rok, aj tento rok sme sa aktívne zapojili, varili, piekli, predávali a súťažili. Tradične sa varili Revúcke guľky, kotlíková kapustnica, predávali sa aj langoše, domáci punč a fajné koláčiky. Všetko sa predalo, ale najviac sa tešíme pochvalám od spokojných zákazníkov. Náš súťažný tím varil pred Kohútom ďaľsiu fajnú kapustnicu, ktorú ocenila aj porota a získala 3. miesto. Veľmi pekne ďakujeme všetkým zamestnancom a žiakom, ktorí priložili ruku k dielu.

Teší nás veľký záujem o naše "výrobky" a hlavne spokojnosť našich zákazníkov.

Ďakujeme a prajeme pokojné a veselé VIANOCE.

• Oznam

• Oznamujeme žiakom školy, že dňa 22. decembra 2023 (piatok) je riaditeľské voľno.

Vianočné prázdniny začínajú od 23. decembra 2023 do 7. januára 2024.

Nástup do školy je v pondelok 8. januára 2024 podľa platného rozvrhu.

Všetkým prajeme pokojné a radostné sviatky, prežite ich v zdraví a v kruhu najbližších.

• Aj naši žiaci sa zapojili do nového projektu „Kaštieľ Coburgovcov v Jelšave - historické, remeselné a ekologické centrum Gemera"

• Dňa 5. decembra 2023 sa žiaci z II.C triedy zapojili do nového projektu „Kaštieľ Coburgovcov v Jelšave - historické, remeselné a ekologické centrum Gemera"

Hlavnou myšlienkou projektu je vytvoriť kultúrno – kreatívne centrum v podmienkach malého mesta. Sídliť bude v zrekonštruovanej časti kaštieľa Coburgovcov v historickom centre mesta Jelšava. Projekt vytvorí podmienky pre rozvoj cestovného ruchu, komunitného programu, pre návrat tradičných remeselníkov a umelcov z celého okolia, ako aj integrácie rómskej menšiny. Prijímateľom projektu je Mesto Jelšava.

V rámci projektu sa žiaci zúčastnia troch stretnutí, so zameraním na tému predchádzania radikalizácie u mladých.

Dnes sa žiaci zúčastnili prvého stretnutia, ktoré bolo zamerané na predstavenie projektu historického, remeselného a ekologického centra Kaštieľ v Jelšave pod záštitou Mesta Jelšava a projektu centra práce s mládežou Space v Revúcej pod záštitou Rozvojovej agentúry BBSK a zisťovanie potrieb a zbieranie nápadov mladých na riešenie časti priestorov v kaštieli.

Ing. Dana Vikorová

Mgr. Andrea Toporová