• Sto rokov od prvého oficiálneho vyhlásenia slovenského jazyka ako vyučovacieho jazyka na Slovensku

• V dňoch 14. a 15. februára 2018 naši žiaci boli súčasťou cateringu pre celoslovenskú konferenciu v Revúcej: Sto rokov od prvého oficiálneho vyhlásenia slovenského jazyka ako vyučovacieho jazyka na Slovensku, ktorej cieľom bolo prezentovať postavenie slovenského jazyka ako vyučovacieho jazyka v školskom systéme na Slovensku v historických súvislostiach a v súčasnom kultúrno-spoločenskom kontexte.

Za vzornú reprezentáciu školy ďakujeme žiakom:

I.A  -  Veronika Ištóková, Adriana Horváthová

II.A -  Nikolas Samko, Erika Simanová, Lucia Vranecová, Róbert Bendula, Erika Horváthová

III.A - Grlák Mário, Zuzana Juhásová, Róbert Milo, Nikola Rusová

pod odborným vedením majsteriek odborného výcviku Bc. Kojnokovej a Mgr. Valkovej.

Učiteľské noviny

Štátny pedagogický ústav

Dnes24

• Obsluhovali sme vládu SR

•  Dňa 6. decembra 2017 naši žiaci v rámci cateringu podávali menu pre vládu SR. Touto cestou im ďakujeme za reprezentáciu školy pri tejto dôležitej udalosti pre gemerský región.

I.A  - Dominika Gonová, Adriana Horváthová

II.A - Darina Antalová, Nikolas Samko, Erika Simanová

III.A - Kristína Bobková, Grlák Mário, Nikola Rusová, Klaudia Šípošová

Do galérie CATERING - ROKOVANIE VLÁDY V REVÚCEJ boli pridané fotografie.

• DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

• pozývame

žiakov končiacich ročníkov ZŠ

a ich rodičov

dňa

1. decembra 2017

na prehliadku školy a prezentáciu zručností žiakov

pod odborným vedením pedagógov

v rámci

dňa

otvorených dverí

• Mladí gemerčania idú do sveta

• V dňoch 11.10 až 1.11.2015 sa naši žiaci  spolu s učiteľkou angličtiny RNDr.Jankou Strinkovou vybrali získavať praktické skúsenosti do Anglicka, do krásneho mesta Portmouth presláveného jeho históriou.

V meste Portmouth naši žiaci strávili 3 týždne vďaka projektu Erasmus+ a zúčastnili sa ho žiaci študijného odboru obchodný pracovník,obchodná akadémia a učebného odboru hostinský/á.

Žiaci pracovali podľa odborov v charitatívnych obchodoch a v kaviarňach. Popri odbornej práci sa vyrovnávali aj s komunikáciou v anglickom jazyku.

Pred Vianocami 2015 pod odborným pedagogickým dozorom Ing. Dany Vikorovej sa naši žiaci v rámci toho istého projektu ERASMUS+ zúčatnili odbornej stáži vo Viedni v Rakúsku.

V školskom roku 2017/18 sme získavali pracovné skúsenosti v Budapešti, opäť prostredníctvom projektu Erasmus+ a tešíme sa na ďalšiu výzvu ktorú nám prinesie budúcnosť.

• Obchodný pracovník - práca na odbornom výcviku v TESCO